Safari v Jihoafrické republice a odpočinek na Mauriciu Zájezdy Mauricius, Jihoafrická republika - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Mauricius, Jihoafrická republika

název zájezdu: Safari v Jihoafrické republice a odpočinek na Mauriciu


Země:
 
Mauricius, Jihoafrická republika
Typ zájezdu: Kombinovaný
Podtyp zájezdu: safari, za sluncem, za mořem
Ubytování: Recif Attitude, Greenfire Lodge Hazyview, Greenfire Lodge Johannesburg
Strava: Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 24.11.2017
Konec zájezdu: 08.12.2017
Počet nocí: 12
Průvodce: 
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
77 990,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji Standard
2 200,- KčPříplatek za pokoj Standard Beachfront (Mauricius)
4 400,- KčPříplatek za pokoj Deluxe Beachfront (Mauricius)
5 600,- KčPříplatek za all-inclusive (Mauricius)
1 490,- KčPřipojištění

Cena zahrnuje:
 
Letenky Praha - Johannesburg - Mauricius - Praha v optimální knihovací třídě
Letištní poplatky a taxy
Letištní transfery v Johannesburgu i na Mauriciu
Veškerou pozemní přepravu expedičním terénním vozidlem v JAR dle programu
Ubytování v pohodlných lodžích ve dvoulůžkovém pokoji (6x)
Stravu dle programu (vč. vody a kávy, čaje, džusu k snídani)
Doprovod kvalifikovaného anglicky mluvícího řidiče/průvodce po celou dobu poznávací cesty v JAR
Vstupy do všech uvedených národních parků a rezervací
Aktivity dle programu (pokud není uvedeno jinak) - například:

* pěší safari
* safari v otevřeném džípu
* noční safari
* návštěva soukromé rezervace
* Krugerův národní park
* historický Dullstroom
* Blyde River Canyon
* Bourke’s Luck Potholes

6x nocleh s polopenzí na Mauriciu
Zdravotní pojištění ERV (dříve Evropské cestovní pojišťovny)
Zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
Nápoje stravu kromě výše uvedených
Osobní výdaje a spropitné
Late check-out v den odletu
Připojištění (storno, zavazadla, odpovědnost…)

Poznámka:
 
Dopřejte to si to nejlepší z Afriky: jedinečnou přírodu na safari a odpočinek a koupání na tyrkysových plážích ostrova Mauricius.
První část zájezdu vás zavede do nejznámějšího národního parku jižní Afriky. Čeká vás safari v Krugerově národním parku a to jak přímo na jeho území, tak i v soukromé rezervaci, která je součástí většího Krugeru.
Navštívíte i nádherný Blyde River Canyon.
Z jihu Afriky se pak vydáte na kouzelné pláže rajského ostrova uprostřed Indického oceánu.

Pokud budete mít na Mauriciu zájem o jiný hotel (např. vyšší kategorie, all-inclusive), kontaktujte nás prosím, rádi Vám připravíme nabídku.


  

Další termíny


24.11.2017 - 08.12.2017 15 dní od 77 990,- Kč  
01.12.2017 - 15.12.2017 15 dní od 77 990,- Kč  
08.12.2017 - 22.12.2017 15 dní od 77 990,- Kč  

program zájezdu


Dovolená pro aktivní
 Jihoafrická republika

Pro koho jsou vhodné africké expedice v náklaďáku? Pro všechny, kteří jsou aktivní, mají dobrodružnou náturu a nebojí se přiložit ruku k dílu. Obvykle se věk účastníků pohybuje mezi 18 a 55 lety, ale rozhodně není výjimkou mezi cestovateli najít i mnohem starší ročníky. Na rozdíl od ostatních afrických expedic v náklaďáku (Namibie, Botswana, Uganda...) nebudete v průběhu této cesty stavět stany a kempovat, ale budete bydlet v pohodlných lodžích. Nicméně i zde se očekává (byť ve velmi malé míře), že například pomůžete s přípravou jídla (nemusíte a nebudete samozřejmě nuceni vařit, ale když pomůžete s přípravou, bude večeře dříve hotová)... Otevřete si své pivo a nalijete skleničku vína. Pokud vyžadujete plný servis, není to typ cesty pro vás.
Výhodou tohoto aktivního přístupu je jednoznačně to, že se kolektiv velmi rychle stmelí, všichni si vzájemně pomáhají. Místo toho, aby si každý večer zalezl do svého hotelového pokoje, sedíte společně kolem ohně a poznáte podobně naladěné cestovatele ze všech koutů světa. Společné zážitky jsou skvělým základem k budoucímu přátelství.
Pokud tedy patříte k aktivnímu typu cestovatelů, africkou expedici v náklaďáku si užijete mnohem více, než běžný poznávací zájezd.


  
   

   

Expediční vozidlo
 Jihoafrická republika

Všechna používaná terénní expediční vozidla vycházejí z dlouholetých zkušeností nasbíraných při cestování nejen po safari v četných afrických zemích. Vozidla jsou postavena na míru, aby co nejlépe vyhovovala z hlediska bezpečnosti, pohodlí i spolehlivosti při dlouhých cestách v divoké přírodě. Jsou vybavena uzamykatelnými skříňkami na osobní věci, pohodlnými sedadly s bezpečnostními pásy, příruční lednicí přístupnou během cesty i lékárnou. Součástí vozů je samozřejmě zcela vybavená polní kuchyně a objemná nádrž na vodu.

Více o tom, jak vypadá cestování v expedičním náklaďáku, se dočtete zde
  
   

   

Průvodce
 Jihoafrická republika

Průvodce, který vás bude po celou dobu doprovázet, je opravdový profesionál. Každý z průvodců prošel náročným tréninkem, než mu bylo umožněno samostatně doprovázet skupiny na těchto expedicích. Všichni průvodci mají rozsáhlé znalosti africké fauny i flóry, vyznají se ve stopování zvěře a umění naslouchat zvukům buše. Perfektní řidičské dovednosti a znalost první pomoci jsou samozřejmostí. Všichni průvodci jsou členy jihoafrické asociace průvodců (Field Guides Association of Southern Africa). Člověk, který vede vaší expedici je doslova a do písmene "holka pro všechno": řidič, průvodce, stopař, kuchař, psycholog, bavič, plánovač a stratég, kamarád, horský vůdce ... pojeďte na jednu z afrických expedic v náklaďáku a uvidíte, o kolik profesí si tento seznam rozšíříte.

  
   

   

1. den Odlet z Prahy
 
Odlet z Prahy v odpoledních hodinách, přestup na linku do Johannesburgu.

  

2. den Přílet do Johannesburgu
 Jihoafrická republika

Přílet do Johannesburgu. Po příletu a vyřízení vstupních formalit bude následovat transfer do lodge a ubytování. Odpoledne můžete využít k odpočinku po cestě v zahradě nebo u bazénu. Další možností je třeba výlet s průvodcem do Soweta (fakultativně).

 Greenfire Lodge Johannesburg 
   

   

3. den Johannesburg – Bush Lodge
 Jihoafrická republika

V časných ranních hodinách odjezd z Johannesburgu. Vydáte se na východ do provincie Mpumalanga a cestou budete mít možnost obdivovat její krásnou kopcovitou krajinu. Navštívíte historický Dullstroom, kde si budete moct dát oběd (na vlastní náklady). Budete pokračovat dál severní částí Dračích hor a nakonec sjedete z hor do nížiny. Odpoledne se ubytujete v lodži na území soukromé rezervace, která je součástí přilehlého národního parku Kruger. Jednotlivé parky neoddělují žádné ploty, takže zvěř se může volně pohybovat po celém území.
Lodge je citlivě zakomponovaná do okolní buše, čeká vás ubytování v pohodlných stanech s vlastním příslušenstvím. Osvěžení po cestě najdete v malém bazénu. Večeře bude dnes připravená na ohni uprostřed krásné africké přírody.snídaně - večeře

  
   

   

4. den Bush Lodge
 Jihoafrická republika

Den začnete tradičně časně a s tradiční kávou a suchary. Poté vyrazíte na asi tříhodinové pěší safari. Budete hledat zvěř a pravidelně dělat zastávky, aby vás mohl průvodce zasvětit do základů stopování v buši a upozornit vás na všechny zajímavé rostliny. Později ráno se vrátíte do lodže, kde vás bude čekat vydatný brunch. Po něm bude čas na relaxaci u bazénu. Odpoledne vyrazíte na safari v otevřeném voze, které se protáhne až do večerního safari. Pobyt v buši večer a v noci znamená, že budete mít šanci spatřit tvory, kteří vyrážejí na lov teprve po setmění. Po návratu vás čeká tradiční jihoafrická večeře u grilu – braai.

Časná snídaně – brunch – večeře

  
   

   

Braai
 
Braai – znamená v afrikánštině gril nebo grilování. Pokud si nedokáže někdo představit Čechy bez piva, tak podobné je to s Jihoafričany a braai. Grily najdete na odpočívadlech u silnic, sebeobyčejnější ubytování v přírodě je vybaveno grilovacími místy a všude zakoupíte nejen dřevěné uhlí, ale i skvělé maso za velmi příznivé ceny. Klobásky, hovězí, jehněčí nebo pštrosí steaky… griluje se vše a všude.

  

5. den Panorama Route - Hazyview
 Jihoafrická republika

Dnešní den poznávacího zájezdu do Jihoafrické republiky budete vstávat za svítání a na úvod dne vás čeká vydatná snídaně. Poté se vydáte poznávat krásu vyhlášené Panorama Route. První zastávka bude u výhledu na třetí největší kaňon na světě - Blyde River Canyon.Odsud budete pokračovat k Bourke's Luck Potholes, kde vás čeká procházka k podivuhodným "hrncům" vyhloubeným divokou vodou ve skále.Cestou se ještě zastavíte u výhledu God's Window a pak budete pokračovat do vesničky Graskop. Graskop leží na hraně vysočiny a vy si tady uděláte zastávku na oběd (na vlastní náklady).
Z Graskopu sjedete přes Kowyn Pass do nížiny a v odpoledních hodinách dorazíte do Hazyview, kde na vás bude čekat večeře a pohodlí Greenfire Lodge Hazyview. Po celém dni budete mít možnost relaxovat s drinkem na terase nad řekou Sabie.

Snídaně – večeře

 Greenfire Lodge Hazyview 
   

   

6. den Krugerův národní park
 Jihoafrická republika

Časně ráno opustíte Hazyview a vydáte se na krátkou cestu do proslulého Krugerova národního parku. Zde strávíte celý den pozorováním zvěře. Na některém z piknikových míst uvnitř parku si dáte brunch a odpoledne budete pokračovat ve svém safari.
Navečer se zase vrátíte do své lodge v Hazyview, kde vás čeká večeře.

Brunch – večeře

 Greenfire Lodge Hazyview 
   

   

Krugerův národní park
 
Krugerův národní park byl založen v roce 1898 a je tvořen přibližně dvěma miliony hektarů rozmanité krajiny, rozlohou se téměř vyrovná státu Izrael. Kromě celé „velké pětky“ (slon, nosorožec, buvol, lev, leopard) zde najdete 147 druhů savců, přes 500 ptačích druhů, stromy, které patří k nejstarším na Zemi (3 000 let staré baobaby), největšího afrického hada, nilské krokodýly a přes 100 druhů plazů. Krugerův národní park je legendou mezi africkými rezervacemi. Kdo podlehne jeho kouzlu, musí se sem vracet. Žádné dvě návštěvy nejsou stejné, každá část parku vás zaujme jinou krajinou, příroda se mění podle ročního období i denního času.

  

7. den Návrat do Johannesburgu
 Jihoafrická republika

Po snídani a poklidném dopoledni se vydáte na cestu zpět do Johannesburgu, kam dorazíte v pozdním odpoledni. Ubytujete se ve vám už známé lodži, kde strávíte svoji poslední noc před odletem na Mauricius.

snídaně

 Greenfire Lodge Johannesburg 

8. den Johannesburg - Mauricius
 Mauricius

Brzy ráno si dáte snídani v lodži, pak bude následovat transfer na letiště a odlet na Mauricius.
Po příletu uvítání naším partnerem a transfer do vašeho hotelu, ubytování a večeře v hotelu.

 Recif Attitude 

9. - 13. den Pobyt na ostrově Mauricius
 Mauricius

Mauricius. Při tomto slově se snad každému automaticky vybaví slavná známka. Ano, právě tato známka způsobila to, že se o malý ostrov začal zajímat celý svět. Nádherný tropický ostrov vulkanického původu, je součástí souostroví Maskarén, v západní části Indického oceánu, na jih od Seychelských ostrovů a na východ od Madagaskaru. Tvář ostrova tvoří především krásné písčité pláže po obvodě a hornatá krajina ve vnitrozemí. Vnitrozemí je protkané řekami, jezery a vodopády, které stékají dolů k moři. Zdejší tropické klima s vyšší vlhkostí vzduchu nepodléhá velkým výkyvům. Pláže ostrova jsou velmi vhodné pro rodiny s dětmi.

Mauricius je obklopen korálovými lagunami, které tak vytvářejí ideální podmínky pro potápění. Mezi červeně, zlatě, modře či žlutě zbarvenými korály proplouvají ryby nejrůznějších tvarů, barev a velikostí. Ostrov je oblíbený milovníky moře, slunění, potápění, vodními lyžaři, surfaři, rybáři, jachtaři, hráči golfu a je také ideálním místem pro nakoupení krásných suvenýrů. Je perfektním místem pro podnikání pěších túr. Dovolená na Mauriciu není „za hubičku“, ale návštěvníci zdejších hotelů dostanou za své peníze servis a kvalitu na velmi vysoké úrovni.

 Recif Attitude 
   

   

14. den Odlet z Mauricia
 Mauricius

V pozdním odpoledni transfer na letiště a odlet zpět do Evropy.

 Recif Attitude 

15. den Přílet do Prahy
 


  

Hotely:


název hotelu:
 

Recif Attitude


Země:
 
Mauricius
Lokalita: Pointe aux Piments
Popis: Naše mínění:
Příjemné menší zařízení střední kategorie má výhodu přímého vstupu na pláž (což u této kategorie není vždy samozřejmostí) a také blízkost populárního letoviska Grand Baie. POZOR NOVINKA: ADULTS ONLY HOTEL! Určeno pouze pro osoby od 18 let, takže chcete-li dovolenou bez "asistence" hlučné drobotiny, je to volba pro Vás...

Poloha:
Na severozápadě ostrova s krásným výhledem na zátoku, cca napůl cesty mezi letoviskem Grand Baie a hlavním městem Port Louis.

Spojení:
Cca 1,5 hod. z mezinárodního letiště (v závislosti na dopravní situaci při průjezdu Port Louis).

Hotel:
Kvalitní zástupce střední kategorie nabízí restauraci s mezinárodní kuchyní, restaurant s mořskými specialitami, bar, menší bazén, recepci/lobby s internetovým koutkem (za úhradu), dětským klubem (3-12 let) a malou welness lounge Le latanier (za úhradu).

Pokoje:
Celkem 70, z toho 31x Standard (cca 22m2) vybavených koupelnou se sprchou a fénem, WC, Sat-TV, telefonem, klimatizací, minibarem, sejfem, balkonem či terasou směrem do zahrady. 29x Standard Beachfront jsou stejně vybavené, o něco prostornější (cca 25m2) a - jak název napovídá - jsou nejblíže k pláži. 10 pokojů Deluxe je vybaveno jako Standard Beachfront, jsou ale výrazně prostornější (cca 35m2). Pokoje Standard (+ Beachfront) akceptují max. 2 dospělé, pokoje Deluxe 3 dospělé.

Aktivity:
V ceně kajaky, lodě se skleněným dnem, šnorchlování. Za úhradu rybaření, potápění, kola. Některé večery hudba či zábavné programy.

Stravování:
POLOPENZE - snídaně buffet, večeře buffet nebo výběr z menu. OTENTIK ALL INCLUSIVE - navíc polední menu, odpolední káva/čaj a vybrané nealko- a alkoholické nápoje (pivo, lihoviny, víno, koktejly dle upřesnění na místě) a dále obsah pokojového minibaru (doplnění 1x denně).

Důležité upozornění:
Tak jako většina mauritijských pobřežních lagun je i zdejší při odlivu mělká a je nezbytná opatrnost při koupání. Doporučujeme boty do vody.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Přímo u pláže
Úroveň: 3*
Vybavení: bazén
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Le Latanier Welness

RestaurantDeluxe

Standard

Recepce

RestaurantHotely:


název hotelu:
 

Greenfire Lodge Hazyview


Země:
 
Jihoafrická republika
Lokalita: Mpumalanga
Popis: Popis
Lodge se nachází nedaleko městečka Hazyview a pouhých 25km od Krugrova národního parku. Samotná lodge je postavená ve stylu srubu na kůlech a je z ní krásný výhled na řeku Sabie, která protéká přímo pod ní. Lodge se nachází na rozsáhlém pozemku a obklopuje ji původní tropický les.

Ubytování a vybavení
K ubytování slouží 14 dvoulůžkových pokojů s koupelnou a WC. Pokoje jsou vybaveny větrákem.

Aktivity
Rozsáhlé pozemky kolem lodge můžete využít k procházkám, jsou zde udržované a značené stezky. Při procházce můžete spatřit různé druhy antilop a množství exotického ptactva.
Po dni plném safari si můžete odpočinout u bazénu nebo vychutnat západ slunce v místním baru. V nedalekém adrenalinovém centru můžete vyzkoušet rafting, jízdu na horských kolech nebo čtyřkolkách, případně si s partou kamarádů zahrát paintball.
Greenfire Lodge je ideálním výchozím bodem nejen pro safari v Krugerově národním parku, ale i pro výlety na Panorama Route a vyhlášený Blyde River Canyon.
Typ ubytování: Safari lodge
Poloha: Nedaleko přírodní zajímavosti
Úroveň: 2* plus
Vybavení: zahrada, venkovní posezení, společenská místnost, snídaňová restaurace, parkování, letní terasa, kuchyňka, gril, bazén, bar
Sport v místě: treking
Sport v okolív: treking, rybaření, půjčovna kol, off road 4x4, lukostřelba, kánoe


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Greenfire Lodge Johannesburg


Země:
 
Jihoafrická republika
Lokalita: Johannesburg
Popis: Popis
Tato lodge se nachází v severovýchodní části Johannesburgu ve čtvrti Northcliff. Je ideálním výchozím bodem pro další cesty nejen po Jihoafrické republice. Je umístěna v blízkosti nákupních center i restaurací, zároveň však nabízí africkou atmosféru a klid zahrady.

Ubytování a vybavení
K odpočinku před nebo po cestě můžete využít nejen zahradu, ale také bazén či restauraci a v obchodě můžete doplnit vše, na co jste třeba při balení na dovolenou zapomněli.
Ubytování je dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím.

Aktivity
Na místě je možné objednat denní výlety (Soweto, Pretoria, muzeum Apartheidu, Lion Park...) a další služby.
Typ ubytování: 
Poloha: Okraj města
Úroveň: 3*
Vybavení: zahrada, venkovní posezení, slunečníky a lehátka, restaurace, recepce, prodejna suvenýrů, parkování, letní terasa, jídelna, bazén, bar
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 24.11.2017-08.12.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji Standard (77 990,- Kč)   osob  
Příplatek za pokoj Standard Beachfront (Mauricius) (2 200,- Kč)   osob  
Příplatek za pokoj Deluxe Beachfront (Mauricius) (4 400,- Kč)   osob  
Příplatek za all-inclusive (Mauricius) (5 600,- Kč)   osob  
Připojištění (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Kostarika - džungle, vulkán a pláž - Self drive
Kostarika - džungle, vulkán a pláž - Self drive
Kostarika

02.12.2017-14.12.2017
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 66900,- Kč
Srílanské delikatesy
Srílanské delikatesy
Srí Lanka
Weligama Bay Resort
25.03.2018-03.04.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 59990,- Kč
okruh Ománem s českým průvodcem
okruh Ománem s českým průvodcem
Omán

02.02.2018-09.02.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Mayotte - ostrov šťastné želvy
Mayotte - ostrov šťastné želvy
Mayotte
Le Jardin Maore (N´Gouja, Kani-Kéli)
01.12.2017-10.12.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 70700,- Kč